Renault Wind

Renault Wind je sportovní dvoumístný kupé-cabriolet vycházející z modelu Twingo. Náleží do řady sportovních vozů Renault (tedy RS), i když není jako ostatní z této skupiny označen RenaultSport. Cílovou skupinou budoucích majitelů mají být hlavně mladí zákazníci.

[singlepic id=12 w=320 h=240 float=left]Typická pro Renault Wind je kovová skládací střecha, řešená pouze jedním dílem. Stažení střechy (sklopením dozadu)  je provedeno za pouhých 12 sekund, což ji činní v současné době nejrychleji zatahovanou střechou na světě. Systém otvírání střechy, který má patentován designérské studio Fioravanti, se poprvé objevil na studii Alfa Romeo Vola (2001) a na Ferrari 575 Superamerica (2004). Velkou výhodou tohoto řešení je nízká hmotnost (včetně ovládání pouze 21,8 kilogramu) a malé rozměry oproti vícedílným střechám. Tím je umožněno dosáhnout slušných 270 litrů zavazadlového prostoru bez ohledu na polohu střechy.

Na výrobu vozu Renault Wind je využívána celá řada komponent z jiných modelů – kromě již zmiňovaného Twinga je například podvozek z druhé generace Clia RS.

Již základní výbava auta Renault Wind (Dynamique) je poměrně bohatá – obsahuje 16palcová kola, čtyři airbagy, ESP, tempomat s omezovačem rychlosti, přední mlhovky, manuální klimatizaci, rádio s CD/MP3 přehrávačem, elektrické stahování oken a elektricky nastavitelná zpětná zrcátka.