Renault Wind

Renault Wind je sportovní dvoumístný kupé-cabriolet vycházející z modelu Twingo. Náleží do řady sportovních vozů Renault (tedy RS), i když není jako ostatní z této skupiny označen RenaultSport. Cílovou skupinou budoucích majitelů mají být hlavně mladí zákazníci.

Typická pro Renault Wind je kovová skládací střecha, řešená pouze jedním dílem. Stažení střechy (sklopením dozadu)  je provedeno za pouhých 12 sekund, což ji činní v současné době nejrychleji zatahovanou střechou na světě. Systém otvírání střechy, který má patentován designérské studio Fioravanti, se poprvé objevil na studii Alfa Romeo Vola (2001) a na Ferrari 575 Superamerica (2004). Velkou výhodou tohoto řešení je nízká hmotnost (včetně ovládání pouze 21,8 kilogramu) a malé rozměry oproti vícedílným střechám. Tím je umožněno dosáhnout slušných 270 litrů zavazadlového prostoru bez ohledu na polohu střechy.

Na výrobu vozu Renault Wind je využívána celá řada komponent z jiných modelů – kromě již zmiňovaného Twinga je například podvozek z druhé generace Clia RS.

Již základní výbava auta Renault Wind (Dynamique) je poměrně bohatá – obsahuje 16palcová kola, čtyři airbagy, ESP, tempomat s omezovačem rychlosti, přední mlhovky, manuální klimatizaci, rádio s CD/MP3 přehrávačem, elektrické stahování oken a elektricky nastavitelná zpětná zrcátka.